اصطلاحات دوربین مداربسته درتبریز

اصطلاحات دوربین مداربسته درتبریز

870 0

اصطلاحات دوربین مداربسته درتبریز

دوربین مداربسته در تبریز

اصطلاحات تخصصی سیستم های مدار بسته درتبریز :
BLC - Black Light Compensation
یکی از مشکلاتی که همواره برای دوربین هایی که در داخل محل های سر پوشیده به سمت محل هایی با نور خارجی (مانند پنجره و درب های ورودی) نصب می گردند ، پیش می آید پدیده نور مخالف می باشد . با قابلیت BLC دوربین میتواند نور پس زمینه تصویر را جبران نموده و با کم یا زیاد نمودن اتوماتیک نور پس زمینه تصویر واضح تری داشته باشیم .
HLC - High Light Compensation یا HSBLC
هنگامی که در محدوده دید دوربین منابع نوری مستقیم و مزاحم وجود داشته باشد ، این امر باعث عدم وضوح تصویر می گردد ، با تکنولوژی HLC میتوانیم این منابع مزاحم را پوشش داده و نور محیط را متناسب با تصویر تنظیم کنیم .
WDR - Wide Dynamic Ringe
در حالی که فناوری BLC باعث می شود تا اشیاء تیره موجود در یک تصویر واضح تر دیده شود WDR در یک محل تصویر تیره و روشن هم زمان وجود داشته باشد ، وضوح هر یک از این اشیاء متناسب با یکدیگر و به صورت کاملا مشخص از هم تشخیص داده می شود .
AGC - Automatic Gain Control
حالتی است که در آن پیوسته از خروجی نسبت به ورودی فید بک گرفته می شود و در واقع هميشه سطح ولتاژ خروجي را در يک سطح معين ثابت نگه می دارد . به عبارت ساده تر اگر سيگنال ضعيف باشد سیگنال را تقويت و اگر قوي باشد تضعيف مي کند . این سیگنال می تواند صدا یا تصویر باشد که در مورد دوربین های مداربسته درتبریزمیزان نور ورودی به سنسور دوربین (CCD) که به سیگنال تبدیل می شود را تقویت یا تضعیف کرده تا نور یکسان بوده و تصویر مناسب تری رو مشاهده کنیم . در محيط هاي كم نور استفاده از اين قابليت ممكن است باعث نويزی شدن تصوير گردد .
Privacy Zone
در هنگام تصویر گرفتن از مناطق خاص در صورتی که نیاز باشد تا بخش خاصی از محدوده موردنظر تحت مانیتورینگ دوربین قرار نگیرد میتوان با این تکنولوژی حداکثر 16 بخش تصویر را از دید دوربین حذف نمود .
Motion Detection
با استفاده از این تکنولوژی درتبریز شما می توانید نقاطی در تصویر را انتخاب و عدم حرکت اشخاص و اجسام را در این محدوده ها کنترل نمایید ، این فناوری دوربین را قادر می سازد تا بوسیله آلارم حرکت اتفاق افتاده در نقطه مورد نظر را اطلاع دهد .
Min Illumination
حداقل نور موردنیاز دوربین را که برای تصویر برداری یا حس ردن حرکت مورد نیاز است Min Illumination می نامند و هر چه این مقدار به صفر نزدیکتر باشد قابلیت تصویر برداری دوربین در محیط های کم نور بیشتر است ، اصطلاحا به دوربین هایی که توانایی کار در نور کم را داشته باشد DAY & NIGHT می گویند ، در بعضی از انواع دوربین ها برای بدست آوردن تصاویر رنگی و بهتر در محیط های کم نور از تکنولوژی ICR استفاده می گردد .
AWB - Automatic White Balance
همواره رنگ ها با توجه به درجه حرارت رنگ سفید موجود در محیط تشخیص داده می شوند فن آوری AWB در دوربین های مدار بسته موجب می شود تا با تنظیم میزان کمی یا زیادی رنگ در محیط تصاویر را با وضوح و کیفیت رنگ بهتری نمایش و ذخیره کنیم .

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر